Бебут, вот еще интересная ссылка с текстами песен. Поражает то, что козаки не очень-то хвалят московию в своих песнях. Читайте сами.
http://www.geocities.com/terek_kaz/pesni/peskub1.htmlНесколько примеров:
Колысь булы стэпы, плавни,
Та й по… та й позаросталы.
Колысь булы, ой, дивкы гарни,
Моска… москали забралы.
Чорна хмара з-за лымана (вариант)
1. Чорна хмара з-за лымана,
Дрибный дощик з нэба.
Эй, розигналы запорожцив,
Комусь було трэба.
2. Ой годи вам, запорожци,
Худобу плодыты.
Эй, запрягайтэ воли в возы –
Та й на Кубань житы.
3. Идуть, идуть запорожци,
Назад ногы гнуться.
Эй, як глянуть в ридный край,
З очей сльозы льються.
4. Бодай тоби, Кухарэнко,
Так добрэ й служыты,
Як нам бидним запорижцям
На Кубани житы.
ст. Нововеличковская
6. Чорна хмара з-за лымана (вариант)
1. Чорна хмара з-за лымана,
А дру… а друга з-за моря.
Зашумила Укра… Украйина
Така, така йийи доля.
2. Зашумила, заплакала
Як ма… як мала дытына.
Ныхто йийи ны ра… ны ратуе,
Коза… козачество гынэ.
3. Згынуть наши вориженькы,
Як ро… як роса на сонци.
Запануем, ой вы, ой вы хлопци,
На чу… на чужи сторонци.
А в субботу пид нэдилю орда наступае
1. А в субботу пид нэдилю
Орда наступае.
А в ныдилю та й к обиду
Шатра роспыналы.
2. Ишла орда по куриням
Ружжа одбыраты.
Московськие гэниралы
Церкви грабуваты.
3. Запорижський козаченько
Ны пье, ны гуляе.
Свого ж пана кошевого
Батьком называе.
4. – Позволь, позволь, ты наш батько,
Нам на башти сяты.
Хочь одному ж москалэви
З плэч головку зняты.
5. – Ны позволю, мыли браття.
Вам на башти сяты.
Однакови ж християны,
Гришно выгубляты.
6. – Ны позволыш ты саблями,
Позволь кулаками.
Шоб та слава й ны пропала
Помиж казакамы.
ст. Нововеличковская
Добавлено спустя 11 минут 33 секунды:А вот еще:
А вже лит бильш двисти
1. А вже лит бильш двисти,
Як козак в нэволи.
По-над Днипром ходэ,
Выклыкае долю:
- Гэй, выйды, долэ, из воды,
Вызволь мэнэ казаченька из биды.
2. – Ны выйду, козаче,
Ны выйду, соколэ.
Ой рада б я выйты
Так сама в нэволи.
Гэй, у нэволи, у ярми,
Пид московськым караулом у тюрьми.
3. У тюрьми, в кайданах
Забрата Бигданом.
А його самого
Забралы в кайданы.
Гэй, ты Бигданэ, Бигданэ,
Нэрозумный гетьманэ Бигданэ.
хут. Бабиче-Кореновск
Мне кажется сейчас историки и политики могут рассказывать все что угодно, реальная история в народных песнях, фольклоре. Или я не прав? Не имею ничего против русского народа. Но факт остается фактом. Козаки не очень то были довольны царской политикой. Это я выражаюсь мягко.
Добавлено спустя 9 минут 48 секунд:Вот еще:
Ой лытила бомба з москивського краю
1. Ой лытила бомба з москивського краю,
Та й посэрэд Сичи впала.
Гэй, хоч пропалы славни запорожци,
Гэй, та й нэ пропала йих слава.
2. Чогось наши славни запорожци,
Ой нэ вэсэли сталы.
Гэй, обляглы Сич москали,
Гэй, та й всима сторонамы.
3. Пишлы наши славни запорожци
Та й по-над лугом, ричкою.
Гэй, широкою та ще й глыбокою,
Гэй, та й по-над лыманамы.
ст. Динская
Добавлено спустя 7 минут 4 секунды:Самое интересное, что хоть и в русской транскрипции, но написаны тексты на чистейшем украинском языке.